Archos GamePad – tablet dla graczy

Nie od dziś wiadomo, że tablety w niczym nie ustępują przenośnym konsolom do gier. Archos uważa jednak, że można ulepszyć je w taki sposób, aby spełniały tę rolę jeszcze lepiej. Oto Archos GamePad, androidowy tablet dla graczy.
Urządzenie zostanie wyposażone w 7-calowy ekran dotykowy, po którego obu stronach umieszczone zostaną przyciski fizyczne, które sprawić mają, że granie w gry mobilne będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Sercem tabletu będzie dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,5 GHz. Z kolei za grafikę odpowiadać ma czterordzeniowy układ Mali-400.

„Do tej pory tablety oferowały graczom jedynie wirtualne przyciski, które źle reagowały na polecenia i nie były w ogóle kompatybilne z zaawansowanymi grami, przez co wrażenie płynące z gry nie były zbyt dobre. Granie w gry jest jedną z głównych aktywności użytkowników tabletów, stąd wniosek, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na tablet, który bardziej będzie odpowiadał potrzebom graczy. Dzięki dotykowym i fizycznym przyciskom, które ma graczom do zaoferowania Archos GamePad, wrażenia płynące z gry będą lepsze niż kiedykolwiek”.

GamePad będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Dzięki licencji Google Play, otrzymamy pełen dostęp do wszystich oferowanych przez Google multimediów.
Urządzenie zadebiutuje na światowych rynkach już w październiku. Jego cena nie powinna przekorczyć 150 euro.

Źródło: Slashgear