Archos G10 xs zadebiutuje w trakcie IFA 2012?

Targi IFA 2012, które odbywać się będą w Berlinie w dniach 31 sierpnia – 5 września, to doskonała okazja dla producentów urządzeń przenośnych do zaprezentowania swoich najnowszych produktów. Niewykluczone, że to właśnie w trakcie tej imprezy zadebiutuje długo oczekiwany tablet Archos G10 xs.
Na chwilę obecną nie posiadamy informacji na temat szczegółowej specyfikacji urządzenia. Wiemy jedynie, że tablet zostanie wyposażony w 10,1-calowy ekran dotykowy oraz stację dokującą z klawiaturą, dzięki czemu będzie mógł stanąć w szranki z serią Transformer Asusa. Nie zabraknie również elementów, takich jak port port mini HDMI, wbudowany czytnik kart microSD oraz port micro USB.

Najwięcej dyskusji toczy się wokół tematu procesora, który stanowił będzie serce urządzenia. Mówi się przede wszystkim o układach Tegra 3 nVIDII oraz OMAP 4770 Texas Instruments. Urządzenie działać będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Nie wiemy jednak czy będzie to Android 4.0 Ice Cream Sandwich czy 4.1 Jelly Bean.
Dla osób, które z niecierpliwością wyczekują premiery Archosa G10 xs mamy dobrą wiadomość. Niewykluczone, że urządzenie będzie miało swoją premierę jeszcze przed targami IFA. Nie zmienia to jednak faktu, że tak czy inaczej, producent zapewne zdecyduje się na pokazanie go w trakcie imprezy.

Źródła: Slashgear, Liliputing