Aplikacja Facebook dostępna na iPada

Każdy, kto choć trochę orientuje się w nowinkach technologicznych wie, że w smartfonach oraz tabletach drzemie niewyobrażalnie wielki potencjał. Czołowi producenci i potentaci świata nowoczesnych technologii doskonale zdają sobie z tego sprawę. Administracja Facebooka dokonała kolejnego milowego kroku. W dniu dzisiejszym udostępniono specjalną aplikację dla najpopularniejszego na świecie tabletu.
Program do połączenia z serwisem społecznościowym Facebook dołączył do grona podobnych aplikacji, dedykowanych innym popularnym usługom. Wśród wielu usprawnień warto wymienić większe miniaturki zdjęć, pasek wyszukiwania oraz grupy, gry i aplikacje na dodatkowym pasku po lewej stronie ekranu.Aplikacja pozwala także na prowadzenie wideorozmów pomiędzy znajomymi oraz granie w gry w trybie pełnoekranowym. Nic nie stoi również na przeszkodzie aby z poziomu Facebooka odtwarzać (a nawet nagrywać) materiały wideo w jakości HD.
Według najnowszych danych przeszło 350 z 800 milionów użytkowników Facebooka loguje się na swoje konta za pomocą urządzeń mobilnych.
 

Źródło: Cnet