Android 5.0 Jelly Bean pojawi się dopiero w trzecim kwartale?

Od jakiegoś już czasu wiemy, że w produkcji znajduje się Android 5.0 Jelly Bean. Premiera najnowszej odsłony najpopularniejszego systemu operacyjnego dla urządzeń przenośnych przewidziana była na drugi kwartał bieżącego roku. Jak się jednak okazuje Google zmieniło plany.
Jelly Bean ma zadebiutować w trzecim kwartale bieżącego roku. W chwili obecnej liczba urządzeń działających pod kontrolą Androida 4.0 ICS stanowi jedynie 1-2% wszystkich urządzeń mobilnych z Androidem na pokładzie.
Chociaż producenci urządzeń mobilnych w trakcie tegorocznych targów CES oraz MWC zaprezentowali wiele nowych smartfonów i tabletów, które zasilą w tym roku poczet urządzeń z czwartym Androidem, to decyzja o tak szybkim wprowadzeniu na rynek kolejnej wersji systemu wydaje się krokiem bardzo pochopnym.
Być może Google ma w planach wypuszczenie Androida 5.0 Jelly Bean wraz z długo oczekiwanym 7-calowym tabletem Google Nexus, który znajduje się właśnie w produkcji, a na którego oficjalną prezentację czekamy z niecierpliwością.
Przypominamy, że dwie z wcześniejszych wersji systemu – Android Gingerbread i Android Ice Cream Sandwich – zadebiutowały dopiero w czwartym kwartale 2010 i 2011 roku. Zatem niewykluczone, że Android JB pojawi się jednak później.

Źródła: Ubergizmo, Cnet, Slashgear