Android 4.0: Ice Cream Sandwich zadebiutuje 19 października

Nowa odsłona systemu Google była już kilka razy opóźniana. Dziś firma poinformowała, że ostateczna data premiery lodowej kanapki to 19 października. Nadchodząca wersja oprogramowania jest pod wieloma względami rewolucyjna. Najważniejsza nowość to wsparcie zarówno dla smartfonów jak i tabletów. Pozwoli to zmniejszyć rozwarstwienie systemu na rynku.
Obecnie tablety działają w oparciu o specjalną edycję potocznie znaną jaką Honeycomb, a smartfony korzystają z Gingerbreada. Wszystko wskazuje na to, że już październiku ta sytuacja się zmieni. Na obecną chwilę nie ma jeszcze deklaracji poszczególnych producentów na temat wsparcia dla tej wersji systemu, ale raczej pewne jest, że przyszłe urządzenia będą korzystały jedynie z Androida 4.0.

Wiadomo również, że data premiery nie jest przypadkowa, dokładnie w tym samym czasie zostanie pokazany publicznie nowy smartfon Google – Nexus Prime. W Internecie już od pewnego czasu można zobaczyć Androida 4.0 w akcji, widać na nim m.in. odświeżony odtwarzacz muzyki oraz aplikację Google Plus.

Źródło: ubergizmo