AMD twierdzi, że ma lepsze sterowniki od NVIDIA – podpiera to badaniem

AMD ma lepsze sterowniki od sterowników dostarczanych przez firmę NVIDIA, a przynajmniej tak twierdzą „czerwoni”, podpierając się wynikami raportu opublikowanego przez QA Consultants. Raport jest oczywiście „niezależny”, co podkreśla w swoim komunikacie firma AMD.
Przetestowanych zostało sześć popularnych kart graficznych z segmentów najwyższego, średniego oraz niskiego, zarówno z oferty produktów do gier, jak i profesjonalnych. W szranki stanęły: AMD Radeon RX Vega 64, RX 580 i RX 560 oraz Radeon Pro WX 9100, WX 7100 i WX 3100, wykorzystujące odpowiednio sterownik Radeon Software Adrenalin 18.5.1 i Radeon Pro Software Enterprise 18.Q2. W przypadku kart firmy NVIDIA były to sterowniki GeForce Game Ready Driver 397.64 oraz Quadro Desktop 391.58. Jak widać przetestowana została tylko jedna wersja sterowników, co może być kluczowe do postrzegania wyników badania.
QA Consultants testowało każdą z kart przez 24 godziny przez dwanaście dni, a każdy z testów trwał po 4 godziny. Ukończenie danego testu uznawane było za pomyślne przejście i ogólny wynik jest procentem pomyślnie zakończonych testów z całkowitej liczby prób. W komunikacie prasowym AMD czytamy, że systemy z pakietami Radeon Software pomyślnie przeszły 401 z 432 testów, podczas gdy odpowiedniki konkurencyjne tylko 356, co przekłada się na stosunek 93% do 82%.

Pełny raport znajdziecietutaj.
Co Wy na to? Jak wyglądają Wasze dotychczasowe doświadczenia z kartami obu tych producentów?