Akcje CD Projekt tracą na wartości. Takiego spadku jeszcze nie było

Osoby, które zainwestowały dłuższy czas temu w akcje spółki CD Projekt spały spokojnie. Kolejne sukcesy polskiego studia CD Projekt RED rzutowały na wzrost kursu. Niestety, kurs zaczął drastycznie spadać, a akcje firmy odpowiedzialnej za stworzenie gier z serii Wiedźmin od sierpnia bieżącego roku staniały aż o 22%. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia zaliczyły spadek o ponad 10%.cd projekt kursCD Projekt zalicza naprawdę kiepską passę. Najpierw Andrzej Sapkowski wysłał firmie wezwanie do zapłaty, opiewające na kwotę 60 milionów złotych, później w sieci pojawiła się fala krytyki wymierzona w karciankę GWINT, która swoją premierę zaliczy pod koniec tego miesiąca.
Sprawę komentuje analityk Domu Maklerskiego BOŚ w rozmowie z Polską Agencją Prasową:

„Mamy splot niekorzystnych informacji w przypadku CD Projekt: zejście poniżej 5 proc. akcji przez szwedzki fundusz, pojawienie się krótkiej pozycji na akcjach spółki w rejestrze KNF, roszczenie ze strony pana Sapkowskiego (…) Stąd ta korekta. Dodatkowo jesteśmy w delikatnym miejscu – przed dwiema premierami CD Projektu, pierwszym testem dla spółki od Wiedźmina 3, który był olbrzymim sukcesem. Nie są to raczej premiery, które będą w stanie zarobić na obecną kapitalizację spółki, ale inwestorzy mogą mieć obawy, że jeżeli spółka zawiedzie w przypadku którejś z nadchodzących premier, to może się pogorszyć postrzeganie firmy oraz oczekiwania co do kolejnych produkcji.”

Firma CD Projekt chcąc podreperować nieco swój wizerunek, ogłosiła właśnie współpracę ze studiem Digital Scapes. W jego skład wchodzą m.in. byli pracownicy BioWare i Relic. Współpraca ma na celu pomóc osiągnąć sukces długo wyczekiwanej produkcji Cyberpunk 2077, od której tak naprawdę zależało będzie być albo nie być CD Projektu w najbliższym czasie. Wartość giełdowa spółki była napompowana do granic możliwości i wydaje się, że korekta musiała prędzej czy później nastąpić.
W październiku swoją premierę będą miały dwie gry CD Projekt RED – Gwint: Wiedźmińska gra karciana i Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści, których popularność może przełożyć się na wzrost cen akcji. Czy to faktycznie wystarczy?