Ainol Novo 7 Crystal z Androidem 4.1 za 119$

Agresywna polityka cenowa producentów, takich jak Google czy Amazon może poważnie zachwiać rynkiem tanich tabletów. Ainol zdaje się jednak nie zrażać i walczy dalej na znanym sobie doskonale polu. Firma poszerzyła właśnie swoją ofertę o tablet Novo 7 Crystal z Androidem 4.1 Jelly Bean na pokładzie.
Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Amlogic 8726-M6 Cortex A9 taktowany częstotliwością 1,5 GHz. Na pokładzie znajdziemy także 1 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, którą to liczbę będzie można powiększyć za sprawą wbudowanego czytnika kart microSD. Za grafikę odpowiada układ Mali-400.
Tablet wyposażony został w 7-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Dzięki zaimplementowaniu technologii IPS, kąty widzenia są znacznie szersze, a barwy widoczne na ekranie bardziej żywe.
Nie zabrakło oczywiście elementów, takich jak porty mini-USB czy mini-HDMI, który pozwoli na podłączenie urządzenia do telewizora lub monitora. Połączenie z Internetem odbywa się za pośrednictwem WiFi. Tablet wyposażony jest w 2-megapikselową kamerę przednią.
Ile Ainol życzy sobie za to wszystko? Cena tabletu oscyluje w granicach 119-139$ (370-440 zł). Jest to zatem mniej, niż życzy sobie konkurencja, ale diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach. Może jednak warto wydać nieco więcej pieniędzy i kupić lepszego Nexusa 7?

Źródła: Engadget, Liliputing