Acer zaprezentował tablet Iconia Tab 8

Chociaż tablet Acer Iconia Tab 8 na pierwszy rzut oka przypomina zaprezentowany niedawno model siedmiocalowy, to wypada od niego nieco lepiej, ponieważ wyposażony został w ekran, pracujący w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, podczas gdy siedmiocalowiec korzysta z ekranu o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.

Mimo że jest nieco większy, nadal mieści się w jednej dłoni, przez co nie traci na funkcjonalności. Dzięki zastosowaniu technologii LCD IPS można liczyć na szerokie kąty widzenia i realistyczne odwzorowanie barw wyświetlanych na ekranie.

Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3745. Wiadomo również, że urządzenie ma na wyposażeniu moduł 802.11 b/g/n WiFi, wbudowany czytnik kart microSD, pozwalający na poszerzenie bazowej pojemności, głośniki stereo i baterię, która ma wystarczyć na 7,5 godziny pracy. Tablet działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat, co akurat specjalnie nie dziwi.

Na chwilę obecną reszta specyfikacji technicznej tabletu Acer Iconia Tab 8 nie jest znana. Podobnie jest z ceną urządzenia. Można jednak przypuszczać, że tajwański producent wyjawi więcej informacji podczas targów Computex, które rozpoczną się już 3-ego czerwca.

Źródło: Slashgear