Acer Predator oficjalnym monitorem 11. sezonu Intel Extreme Masters

Acer Predator XB241H został wybrany oficjalnym monitorem 11. sezonu Intel Extreme Masters (IEM). Monitor zapewnia jakość obrazu i szybkość odświeżania oczekiwaną przez profesjonalistów grających na najwyższym, światowym poziomie.
24-calowy Predator XB241H został stworzony z myślą o dynamicznej rozgrywce, szybkim odświeżaniu obrazu i płynności wyświetlania. Monitor obsługuję rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli przy częstotliwości odświeżania obrazu 144 Hz (podkręcanej do 180 Hz) i posiada niski czas reakcji 1 ms (GTG). Wyposażony jest także w technologię Nvidia G-Sync (zapobiegającej tearingowi obrazu) dla jeszcze większej płynności wyświetlania.
“Dla Acer to duże osiągnięcie, że Predator XB241H został wybrany oficjalnym monitorem tegorocznego Intel Extreme Masters”, mówi Victor Chien, President of Digital Display Business w firmie Acer. “Wybór ten potwierdza jakość naszych monitorów, a także utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy dobrą drogę rozwoju urządzeń dla graczy.”„Wysokiej jakości monitory są bardzo ważne w rozgrywkach na profesjonalnym poziomie. Dlatego nasze partnerstwo z Acer jest niewątpliwie jednym z najważniejszych dla przebiegu tegorocznego Intel Extreme Masters”mówi Michał Blicharz, VP ds. Pro Gamingu w ESL.Acer Predator monitor IEM
Intel Extreme Masters to najdłużej działająca seria rozgrywek e-sportowych dla profesjonalnych graczy. W jedenastym sezonie Intel Extreme Masters trzema podstawowymi grami będą Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends oraz StarCraft II. Najlepsi zawodnicy z całego świata walczyć będą o pulę nagród, która po raz pierwszy w historii IEM przekroczy 1 milion dolarów.
Sezon rozpoczął się w pod koniec lipca 2016 roku w Szanghaju. Kolejne przystanki to Oakland (listopad 2016), Goyang (grudzień 2016) i wielki finał w Katowicach (marzec 2017). To już czwarty z rzędu finał odbywający się w Polsce. Poprzednia, trzecia, edycja przyciągnęła do katowickiego Spodka 116 tysięcy odwiedzających.
 
 

Źródło: Acer