Acer Iconia Tab A510 trafi do Europy już w kwietniu

W czasie trwania tegorycznych targów CES Acer pokazał publiczności tablet IconiaTab A510. Wielkimi krokami zbliża się kolejne wielkie wydarzenie dla świata elektroniki, czyli niemieckie targi CeBIT. W trakcie eventu je poprzedającego producent po raz kolejny pokazał urządzenie, a także ujawnił, kiedy ukaże się ono na półkach europejskich sklepów.
Gwoli przypomnienia, IconiaTab A510 zostanie wyposażony w 10,1-calowy ekran dotykowy pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jego sercem będzie niezwykle wydajny i popularny ostatnimi czasy czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 taktowany częstotliwością 1,3 GHz.
Pod maską znajdziemy także 1 GB RAM-u oraz 16/32 lub 64 GB wbudowanej pamięci. Nie zabraknie także takich elementów, jak czytnik kart microSD czy porty mini-USB oraz mini-HDMI, który pozwoli na podłączenie urządzenia do komputera czy telewizora.
IconiaTab A510 trafi do sprzedaży już w kwietniu. Cena urządzenia ma wynosić 500 euro (2250 zł). W sklepach pojawi się także wersja oferująca wsparcie dla sieci 3G, nie znamy jednak jeszcze dokładniejszych szczegółów na jej temat.

Źródło: Ubergizmo