Acer Iconia A5-810: osiem rdzeni i ekran Full HD

W przeciwieństwie do 8-calowego modelu Iconia A1-840, którego benchmark pojawił się na stronie internetowej GFX Bench dwa tygodnie temu, Acer Iconia A5-810 nie będzie wykorzystywał układu Bay Trail Intela, ale chip produkcji firmy MediaTek.

Sercem tabletu jest oparty na architekturze Cortex-A7 ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT8392 wspierany przez czterordzeniowy układ graficzny Mali-450 MP4. Może nie powala na kolana i daleko mu do układów, w które wyposażone są tablety z wyższej półki, ale powinien bez problemu radzić sobie ze wszystkimi operacjami.

Model Iconia A5-810 wyposażony został w 7,9-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Tablet ma 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Wykonywanie zdjęci umożliwi 5-megapiskelowy aparat fotograficzny, a prowadzenie wideorozmów 2-megapikselowa kamera przednia.

Jak nietrudno się domyślić, model Iconia A5-810 działa pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat. Na razie nie wiadomo ile tablet będzie kosztował ani kiedy dokładnie zadebiutuje. Wygląda jednak na to, że Acer ma zamiar wejść na rynek z co najmniej dwoma ośmiocalowcami, różniącymi się pomiędzy sobą ceną i specyfikacją techniczną.

Źródło: GFX Bench