Acer Iconia A1-810: niespodziewany konkurent iPada mini

Acer Iconia A1-810 pojawił się właśnie w ofercie francuskiego sprzedawcy Rue de Commerce. Niewątpliwie nastąpiło to przypadkiem, bowiem w chwili obecnej strona produktu jest niedostępna. Niemniej jednak była aktywna na tyle długo, żeby Internauci mogli poznać szczegóły na temat urządzenia.

Urządzenie wyposażone zostało w 7,9-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Długość przekątnej od razu nasuwa skojarzenie z iPadem mini, Iconia A1-810 nie posiada jednak wąskiej ramki, przez co urządzenie jest nieco większe od tabletu Apple.

Sercem Iconii A1-810 jest oparty na architekturze ARM Cortex-A9 czterordzeniowy procesory MediaTek MT8125 ARM taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Na pokładzie znajduje się 1 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabrakło oczywiście portów micro HDMI i micro USB. Tablet działa pod kontrolą Androida 4.2 Jelly Bean.

Wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów umożliwia 5-megapikselowy aparat zamontowany z tyłu urządzenia, z kolei na prowadzenie wideorozmów pozwala 0,3-megapikselowa kamera przednia. Bateria o pojemności 3250 mAh powinna wystarczyć na około 7 godzin nieustannej pracy.

Acer Iconia A1-810 na tlemniejszego iPada prezentuje się nadzwyczaj dobrze, a co najważniejsze jest od niego znacznie tańszy. Producent wycenił tablet na 199€, podczas gdy najtańsza wersja iPada mini kosztuje we Francji 330€.

Źródło: Liliputing