A1-07: 7-calowy IdeaPad od Lenovo?

Informacje na temat 10,1-calowych tabletów IdeaPad K1 i ThinkPad wyposażonych w system operacyjny Android 3.1 Honeycomb oraz IdeaPad’a P1 z Windows’em 7 na pokładzie nie zdążyły jeszcze ostygnąć, a my już dowiadujemy się, że Lenovo ma być może w planach kolejne urządzeniem.
Serwis Engadget dotarł do informacji jakoby chiński producent pracował nad nowym, 7-calowym tabletem, który ma być następcą LePad’a. Jego nazwa kodowa, która widnieje na tabliczkach znamionowych, brzmi IdeaPad A1-07. Sercem tabletu miałby być procesor OMAP3621 taktowany częstotliwością 800 Mhz. 7-calowy ekran ma pracować w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

Urządzenie ma zostać wyposażone również w slot na kartę microSD, moduł 3Gkontroler sieci bezprzewodowych oraz GPS Broadcom. Niewyraźne zdjęcia, do których dotarł Engadget, pozwalają dowiedzieć się o tablecie nieco więcej. Producent zaopatrzył go w trzy fizyczne przyciski, a także aparat cyfrowy i kamerę internetową.

Za zasilanie urządzenia ma być odpowiedzialny akumulator o pojemności 3700 mAh. Niestety, na razie nie wiadomo jaki system operacyjny miałby czuwać nad nowym tabletem od Lenovo, ale można przypuszczać, że będzie to najprawdopodobniej jedna z nowszych wersji Android’a.
Póki co nie pozostaje nam nic innego jak czekać na potwierdzenie lub zdementowanie plotki przez chińskiego giganta.