7-calowy tablet Toshiba LT170

W trakcie konferencji Toshiba World 2012, która odbyła się w Bonn w Niemczech, producent zaprezentował nowy, 7-calowy tablet noszący nazwę LT170, który co tu dużo mówić wprawił wiele osób w zakłopotanie. Dlaczego? Za sprawą swojej specyfikacji, która znacząco odbiega od współczesnych standardów.
Pod maską znalazły się jednordzeniowy procesor Freescale i.MX53 taktowany częstotliwością 1 GHz, 512 MB RAM-u oraz 8 GB wbudowanej pamięci, którą to liczbę można bezproblemowo powiększyć, dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD. Nie zabrakło też portu micro USB.
Tablet został wyposażony w czujnik światła, który dostosowuje jasność ekranu do warunków zewnętrznych. Na pokładzie znajdziemy także 2-megapikselowy aparat tylni oraz 0,3-megapikselową kamerę przednią, która umożliwi nam prowadzenie wideorozmów. Mierzące 200,25 x 128,5 x 11,5 mm urządzenie waży jedyne 388 g., co czyni je jednym z lżejszych 7-calowych tabletów na rynku.
Mimo że specyfikacja niespecjalnie zachęca do zakupu urządzenia, może to zrobić jego cena, która wynosi 400 USD (1200 zł). Chociaż i w tym przypadku wydaję się to wątpliwe, biorąc pod uwagę plotki na temat specyfikacji i ceny nadchodzącego Google Nexus. Toshiba LT170 pojawi się na półkach sklepowych jeszcze w tym miesiącu.

Źródła: Slashgear, Ubergizmo