28 lutego AMD zaprezentuje karty Vega, a Nvidia – GTX 1080 Ti

Do corocznego wydarzenia Game Developers Conference zostało już tylko 10 dni. W jej ramach swoje konferencje zapowiedziały właśnie firmy Nvidia oraz AMD. Co ciekawe, obie one zostały zapowiedziane na 28 lutego. Oznacza to, że właśnie wtedy zaprezentowane zostaną długo wyczekiwane układy graficzne AMD Vega oraz najwydajniejsza karta w ofercie Nvidia – GeForce GTX 1080 Ti.
Event organizowany przez AMD pod nazwą Capsaicin and Cream odbędzie się o godzinie 19:30 czasu polskiego. Firma zapowiada, że podczas niego zaprezentowane zostaną „najnowsze karty graficzne oraz technologie VR, które pchną branżę gier mocno do przodu”. Oprócz prezentacji kart AMD Vega spodziewajmy się również części poświęconej procesorom AMD Ryzen, które zadebiutują w sklepach już w marcu.
Nvidia w tym samym dniu, choć dopiero o godz. 3 w nocy czasu polskiego, organizuje wydarzenie o nazwie GeForce GTX Gaming Celebration, które zaoferuje zgromadzonym „wiele niespodzianek i coś, czego na pewno nikt nie chciałby pominąć”. Przedstawiciele firmy powiedzieli nawet „dokładnie” czego możemy się po nim spodziewać:
„Wieczór obfitował będzie w ogłoszenia związane z grami na PC, nowości sprzętowe, informacje o turniejach oraz oczywiście DARMOWE JEDZENIE”. Niestety, jedzenie nie będzie oferowane osobom, które oglądały będą stream z wydarzenia w sieci.
Na konferencji firmy Nvidia oprócz GTX 1080 Ti zobaczymy na pewno nową wersję oprogramowania GeForce Now, pozwalającego na dość drogie „granie na żądanie”, na zasadzie streamingu gier, w dość wysokiej cenie (25 dolarów za 10 godzin gry na GTX 1080).
Kartę graficzną której z wyżej wymienionych firm posiadacie? Jaka jest Wasza karta graficzna marzeń?