22-calowy biznesowy tablet od ViewSonic

Nie ukrywam, że kiedy Toshiba zaprezentowała 13,3-calowy tablet z rodziny Excite byłem zaskoczony – wszak tablety stanowią jedną z najpopularniejszych kategorii urządzeń przenośnych, a nie mieściło mi się w głowie, że tak duży format może wzbudzić powszechne zainteresowanie.
Okazuje się jednak, że już w niedalekiej przyszłości na rynku pojawią się znacznie większe tablety. ViewSonic ma bowiem w planach zaprezentowanie w trakcie imprezy Computex 2012, która rozpocznie się 5-tego czerwca, urządzenia mogącego pochwalić się przekątną ekranu wynoszącą 22 cale!
Producent opisuje swój nowy produkt jako biznesowy monitoro-tablet, stąd wiemy z myślą o kim urządzenie jest tworzone. Niestety, na chwilę obecną nie znamy jego specyfikacji. Wiemy jedynie, że działać będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Mówi się także, że być może pojawi się wersja urządzenia z zaimplementowaną technologią Multi-Touch i Windowsem 8 na pokładzie.
Więcej informacji na temat 22-calowego tabletu od ViewSonic poznamy już za niecałe dwa tygodnie. Czy urządzenie wzbudzi oczekiwane zainteresowanie? Trudno powiedzieć, ale wstrzymajmy się jeszcze z opiniami – czas pokaże czy tablety o dużym formacie wzbudzą tak wiele emocji jak ich młodsze rodzeństwo.

Źródła: Slashgear, Ubergizmo, Electronista