16-miesięcy więzienia za prześladowanie kobiet grających w League of Legends

Prześladowanie w grach wideo z roku na rok zaczyna się nasilać i coraz więcej osób pada ofiarą ludzi, którzy najwyraźniej cierpią na zaburzenia psychiczne. Być może wielu z nich wkrótce zmieni swe nastawienie, jeśli zrozumieją, że za takie czyny może ich spotkać bardzo surowa kara. Dokładnie taka spotkała pewnego 17-latka, który terroryzował kobiety grające w League of Legends.
Chłopak uwziął się na dziewczyny i uprzykrzał im życie zabawiając w tzw. swatting. Powiadamiał policję, że jego ofiara oraz jej rodzice są jego zakładnikami, lub że zabił kogoś w jej domu. Zdobywał też ich prywatne dane i publikował je w sieci, a także nieustannie dręczył nocnymi telefonami.
Pewna studentka z Uniwersytetu Arizona w Tuscon musiała wręcz przerwać naukę z powodu prześladowania. Z powodu fałszywego zawiadomienia, uzbrojona policja wpadła do jej domu dwa razy w ciągu tego samego tygodnia, wyprowadzając rodzinę trzymaną na celownikach broni. Studentka nie była jedyną jego ofiarą, gdyż w toku śledztwa odkryto, że nastolatek dręczył także inne kobiety praktycznie z całych Stanów Zjednoczonych. Łącznie było ich ponad 20, a wszystkie grały w League of Legends.Na szczęście nastolatek sam się wkopał, po tym jak przez osiem godzin transmitował do sieci swą działalność. Widzowie powiadomili policję, która bardzo szybko namierzyła przestępcę. Nastolatkowi postawiono 23 zarzuty m.in. wymuszenia oraz prześladowania. Oskarżony przyznał się także do fałszywego zawiadomienia o podłożonej bombie, które w 2014 roku czasowo wyłączyło z użytku jedną z atrakcji w Disneylandzie.
Nastolatka skazano łącznie na 16 miesięcy pozbawienia wolności. Do wyroku zaliczono mu areszt tymczasowy, więc teraz odsiedzi za kratami osiem miesięcy. Dodatkowo skazano go na osiem miesięcy prac społecznych, a w czasie odsiadki ma zakaz korzystania z internetu.