11-calowy Nexus od Samsunga w drodze

Źródła donoszą, że w bieżącym roku Samsung zaprezentuje co najmniej cztery nowe tablety. Jednym z nich ma być Nexus 11, który powstanie przy współpracy z Google. Jeżeli wierzyć plotkom, będzie to tablet naprawdę wyjątkowy.

Nexus 11 miałby zostać wyposażony w 11-calowy ekran dotykowy Super PLS TFT, oferujący szerokie kąty widzenia i żywe barwy wyświetlanych obrazów. Nie wiadomo jeszcze w jakiej rozdzielczości miałby pracować. Urządzenie miałoby być pierwszym na świecie tabletem wykorzystującym ośmiordzeniowy procesor Exynos 5410 Samsunga.

Zgodnie z plotką, wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów umożliwi 8-megapikselowy aparat zamontowany z tyłu urządzenia, natomiast na prowadzenie wideo-rozmów pozwoli 2-megapikselowa kamera przednia. Nie zabraknie także wbudowanego czytnika kart microSD, który umożliwi zwiększenie bazowej pojemności tabletu.

Na chwilę obecną nie wiadomo z jakiej wersji systemu operacyjnego Android będzie korzystał Nexus 11. Nexus 10 był jednym z pierwszych urządzeń przenośnych, działających pod kontrolą Androida 4.2 Jelly Bean. Niewykluczone zatem, że Nexus 11 korzystał będzie z dobrodziejstw oferowanych przez Androida 5.0.

W laboratoriach południowokoreańskiego giganta trwają także prace nad Samsungiem Galaxy Tab 8.0, Samsungiem Galaxy Tab 11, a także Samsungiem Galaxy Tab Duos 7.0 ze wsparciem dla funkcji Dual SIM. Żaden jednak ma nie dorównywać specyfikacją techniczną Nexusowi 11.

Na ile można wierzyć tym plotkom? Wydają się całkiem prawdopodobne. Po pierwsze, Samsung współpracował już wcześniej z Google nad tabletem. Po drugie, południowokoreański gigant stara się trafić do jak największej liczby klientów. Aby osiągnąć ten cel, stale poszerza swoją ofertę o kolejne różnorodne urządzenia.

Źródło: SamMobile