10,1-calowy Kindle Fire jeszcze w tym roku?

Zdaniem Richarda Shima z firmy NPD DisplaySearch jeszcze w tym roku Amazon poszerzy swoją ofertę o kolejny nieco większy tablet. Urządzenie miałoby zostać wyposażone w 10,1-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Oznacza to, że wyświetlacz tabletu posiadałby większą rozdzielczość niż wyświetlacz iPada 4 i taką samą jak wyświetlacz Nexusa 10.

NPD DisplaySearch spodziewa się, że produkcja seryjna 10,1-calowego Kindle Fire rozpocznie się jeszcze w tym roku, a dokładniej rzecz biorąc w trzecim kwartale. Zadowalające wyniki sprzedaży poprzednich generacji tabletu Amazona pozwalają wnioskować, że pierwszy rzut będzie całkiem spory.

Oryginalny Kindle Fire zadebiutował na rynku jesienią 2011 roku. W niespełna rok później do sprzedaży trafiła 8,9-calowa wersja tabletu, a także odświeżona wersja poprzednika. Richard Shim spodziewa się, że podobnie będzie i tym razem – wraz z 10,1-calowym Kindle Fire zadebiutują również odświeżone wersje modeli 7- i 8,9-calowych.

Według raportu przygotowanego przez firmę IDC, Amazon jest czwartym największym na świecie sprzedawcą tabletów. W rękach firmy znajduje się 3,7% rynku. Jak nietrudno się domyślić, Amazon odmówił skomentowania powyższych doniesień.

Źródło: Cnet