Zuckerberg Człowiekiem Roku magazynu Time

Co trzeba zrobić, żeby stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych ludzi na świecie? Założyć serwis społecznościowy, który w dość krótkim czasie zyska miliony użytkowników z kilkuset krajów. Taką właśnie receptę na sukces miał Mark Zuckerberg, który został ogłoszony Człowiekiem Roku 2010 według jednego z opiniotwórczych magazynów – „Time”.

Kim w ogóle jest Zuckerberg i od czego się wszystko zaczęło? Kilka lat temu w głowie tego człowieka, będącego jeszcze wtedy studentem, pojawił się pomysł na świetny biznes – stworzyć portal społecznościowy, zrzeszający ludzi na całym świecie. Prawdopodobnie wtedy jeszcze nie wyobrażał sobie, że serwis po kilku latach będzie tak popularny, jak ma to miejsce obecnie.

Facebook powstał w 2004 roku, by ledwie sześć lat później osiągnąć ponad 500 milionów użytkowników. Cały czas do sukcesu serwisu rękę przykłada Zuckerberg, który jest dyrektorem zarządzającym Facebooka.

Zuckerberg ma obecnie 26 lat, a już jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie (może się pochwalić ok. 10 miliardami dolarów). Co ciekawe, twórca Facebooka jest pierwszym tak młodym człowiekiem nagrodzonym przez Time od 1927 roku, kiedy to po wyróżnienie sięgnął 25-letniCharles Lindbergh.

A gdyby tak wybrać człowieka roku 2010, biorąc pod uwagę Polaków, kogo byście typowali? Dajcie znać w komentarzach.