Zotac: dwa mini-komputery z serii ZBox

Firma Zotac znana jest przede wszystkim ze swoich kart graficznych, a ostatnio także z produkcji małych komputerów, w tym z zaprezentowanego ostatnio modeluZBox Blu-ray AD03. Jak się okazuje to urządzenie zapoczątkowało lawinę kolejnych. Dziś do portfolio firmy możemy dopisać dwa następne mini-komputery. Są to: ZBox ID41 oraz jego nieco ulepszona wersja – ZBox ID41 Plus.

Oba urządzenia mogą się pochwalić naprawdę dobrą, jak na ich wielkość, specyfikacją. Ich sercem jest dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz, pochodzący z serii Intel Pine Trail, zapewniający wydajność modelu. Z kolei za jakość wyświetlanej na ekranie grafiki odpowiada karta graficzna Nvidia Ion 2.

Na pokładzie obu modeli znajdziemy czytnik kart 6-w-1, dwa porty USB 3.0, WiFi, Ethernet, wyjście HDMI, DVI oraz D-Sub. Główną różnicą pomiędzy komputerami jest fakt, iż ID41 nie posiada dysku twardego i pamięci RAM, natomiast ID41 Plus został wyposażony w 2GB RAM oraz dysk o pojemności 250GB.

Cena, jak i data wejścia do sprzedaży obu mini-komputerów Zotac, na razie pozostaje tajemnicą.