Zobaczcie wideo z wczorajszego lądowania rakiety Falcon 9

Przedwczoraj, SpaceX planowało dokonać jednej z najtrudniejszych do tej pory prób lądowania. Niestety, z powodu problemów technicznych lot przełożono na następny dzień, ale jak się okazuje – właśnie tego firma potrzebowała. Rakieta Falcon 9 pomyślnie osiadła na autonomicznym statku Of Course I Still Love You.
Wczorajsze lądowanie na barce było trzecim z rzędu, które zakończyło się pomyślnie, a w sumie już 4 rakiety zdołały zakończyć swoje misje w ten sposób. Wygląda jednak na to, że SpaceX staje się coraz lepsze nie tylko w lądowaniu – zobaczcie niesamowity materiał wideo, który został nagrany z pokładu rakiety.

Na początku możemy filmu możemy zobaczyć, że rakieta wykorzystuje metalowe stateczniki do kontrolowania swojej pozycji, a następnie spowalnia lot za pomocą silników. Całość jest pokazana w przyspieszonym tempie, więc zaledwie kilka sekund później możemy być świadkami lądowania na statku, który pojawił się dosłownie znikąd.
Rakieta osiadła na barce kilka minut po dostarczeniu w przestrzeń kosmiczną satelity THAICOM-8. Satelita ten już wyruszył w kierunku orbity geostacjonarnej, gdzie spędzi najbliższe 15 lat. Skoro kolejny Falcon 9 zostanie dodany do kolekcji znajdującej się w hangarze w Centrum Lotów Kosmicznych imienia Johna F. Kennedy’ego, oznacza to, że już wkrótce pozostanie w nim miejsce na jeszcze tylko jedną rakietę.

Źródło:SpaceX