Zobaczcie całą kolekcję zupełnie nowych zdjęć Marsa

Dzięki Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (ISRO) oraz organizacji non-profit o nazwie Planetary Society teraz możemy podziwiać nowe fotografie przedstawiające Czerwoną Planetę. Obrazy zostały wykonane przez należącą do ISRO sondę Mars Orbiter, która została wystrzelona poza ziemską atmosferę w 2013 roku.
Mars Orbiter pomyślnie dotarł do okolic sąsiadki naszej planety 24 września 2014 roku. W tym dniu ISRO stała się czwartą kosmiczną agencją, która zdołała wysłać własną sondę na orbitę Marsa. Od tamtej pory pory pojazd wykonuje i kolekcjonuje zdjęcia Czerwonej Planety, a także prowadzi badania jej atmosfery i wszystkich pobliskich kosmicznych cząstek.
Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych opublikowała pierwszy ogromny zestaw danych zebranych przez sondę już 17 września – tutaj można uzyskać do niego dostęp. Jako bonus, Emily Lakadawalla z Planetary Society wykorzystała te surowe informacje i zdjęcia, by stworzyć jeszcze piękniejsze obrazy Czerwonej Planety. Dzięki korekcie barw oraz kilku innym zabiegom Marsa możemy podziwiać niemal w całej jego okazałości.
Poniżej znajdziecie galerię omawianych zdjęć. Zwróćcie uwagę na to, że na niektórych fotografiach poza Marsem pojawia się jeden z jego księżyców – Fobos.MarsMarsMarsMarsMarsMarsMarsMarsMarsMarsMarsMars

Źródło:Planetary Society