Zobaczcie 360-stopniowe wideo z największym w dziejach dinozaurem

Tytanozaury to grupa dinozaurów, która żyła na naszej planecie od później jury do końca kredy, a także jedne z największych lądowych zwierząt w dziejach. Niedawno ściągnęły na siebie sporo uwagi, a to za sprawą 37-metrowego szkieletu, który stał się częścią wystawy w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej, a który został odnaleziony w 2014 roku.
Jeżeli bardzo chcielibyście go zobaczyć, ale nie możecie wybrać się do Nowego Jorku, nie musicie się niczym martwić – z pomocą przychodzi BBC. Dzięki brytyjskiemu nadawcy, największego na świecie dinozaura możemy podziwiać jako bohatera nowego 360-stopniowego wideo.
Szkielet odkryty w 2014 rokuCo więcej, o tym niesamowitym zwierzęciu opowiada nie kto inny, jak Sir David Attenborough – słynny brytyjski pisarz oraz narrator, którego głos możemy usłyszeć w niejednej produkcji BBC o charakterze dokumentalnym. Podczas oglądania możemy z bliska zobaczyć komputerowy model dinozaura, który stworzono, skanując kości tego samego szkieletu, który obecnie znajduje się na wystawie w Nowym Jorku.
Z filmu dowiadujemy się kilku ciekawych faktów. Na przykład, serce tego tytanozaura jest trzy razy większe od całego ciała Attenborough i może przepompować aż 90 litrów krwi podczas pojedynczego skurczu. Poza tym, możemy zobaczyć jego cały szkielet. Zapewne, najlepsze wrażenia z oglądania zapewnią gogle VR bądź Google Cardboard. Niemniej jednak, jeżeli ich nie posiadacie, wystarczy, że będziecie przesuwać obraz w odtwarzaczu za pomocą kursora.

Źródło: YouTube