Znamy zwycięzcę drugiej edycję konkursu „Zrób to z Lenovo”!

Podczas finałowego wydarzenia spośród trzech osób, które dostały się do ostatniego etapu konkursu „Zrób to z Lenovo”, czyli DOersów Lenovo – Damiana Lakomskiego, Marcina Paproty oraz Macieja Adamczak, jury przyznało najwięcej punktów temu ostatniemu. W skład jury wybierającego laureata nagrody głównej weszli General Manager Lenovo Polska – Andrzej Sowiński, a także Osobowości Lenovo, które pomagały uczestnikom konkursu w przygotowaniu prac w drugim etapie zmagań – Piotr Kędzierski, Karolina Czarnecka oraz Małgorzata Kosińska. Wszyscy zgodnie przyznali, że wybór najlepszego DO’ersa nie był łatwy.
„Wierzymy, że wszyscy uczestnicy dotychczasowych zmagań nauczyli się czegoś nowego, przekazali cząstkę swej wiedzy innym i zainspirowali innych do działania. Poziom prac finałowych był bardzo wyrównany i mieliśmy dużo dyskusji na temat tej najlepszej. Po krótkiej naradzie wybraliśmy jednak osobę, której projekt przekonał nas najbardziej.” – mówili jednym głosem jurorzy. „Zwycięzca drugiej edycji konkursu Zrób to z Lenovo może być jednak tylko jeden, i Maciej Adamczak przekonał nas, że jest prawdziwym DOersem!”
Maciej Adamczak pokonał na przestrzeni trzech etapów konkursu ponad 160 utalentowanych uczestników. Nagroda główna w wysokości 30 000 złotych na pewno pomoże mu rozwijać jego zainteresowania i pasje, a tych ma wiele! Maciej, będący na co dzień kapitanem żeglugi wielkiej jest także filmowcem oraz dziennikarzem. Mimo szerokiego spektrum zainteresowań, swoje życie spędza głównie na morzu. Sam mówi, że w roku kalendarzowym 10 miesięcy czasu mija mu pod żaglami.
Podczas dalekomorskich wypraw Maciej Adamczak fotografuje i jak przystało na prawdziwego DO’ersa, stara się zarażać swoją pasją innych. Wyrazem tego jest założona przez niego grupa na Facebooku „Żeglarze fotografują i filmują” oraz artykuły o tematyce żeglarskiej, które publikuje dla czasopism „Jachting” i „Żegluga”.
Pozostała dwójka finalistów Damian Lakomski (reprezentowany przez Macieja Ryszkiewicza) i Marcin Paprota została wyróżniona tabletami Lenovo Yoga Tablet 2. Damian Lakomski to reprezentant Polski w „Pełnokontaktowych Walkach Rycerskich”, a także trener walk rycerskich z Górnego Śląska. Marcin Paprota to artysta z powołaniem, tworzy dzieła sztuki, leczy za jej pomocą, a także przekazuje swoją wiedzę najmłodszym na lekcjach plastyki.
W drugiej edycji konkursu wzięły udział aż 164 osoby. Celem projektu było po raz kolejny wyłonienie najlepszego spośród DO’ersów – osób z pasją, determinacją i otwartym umysłem. Uczestnicy mieli przekonać internautów, a potem także Osobowości Lenovo, że to właśnie oni zasługują na miano prawdziwego DOersa Lenovo. Tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy, którzy nie bali się podjąć wyzwania, pokazali innym cząstkę siebie i być może stali się przez to inspiracją dla wielu osób, śledzących konkurs.
Finał projektu „Zrób to z Lenovo” odbył się 25. listopada 2014 roku w warszawskiej restauracji LIF. Wydarzenie poprowadziła Katarzyna Kępka.

Źródło: inf. prasowa