Znamy specyfikację Blackberry Z10!

Rynek smartfonów jest zdominowany przez Androida i iPhone’a. Czasem gdzieniegdzie wychyla się Windows, ale nie ma zbyt dużo do powiedzenia. Androidowy monopol na pewno chciałby rozbić RIM swoim najnowszym Blackberrym. Szanse ma znikome, ale jestem pewny, że wiele osób jest zainteresowanych najnowszym telefonem z systemem Blackberry 10.

Według niepotwierdzonych informacji słuchawka posiada 4,2 calowy ekran o rozdzielczości 1280×768 pikseli. Obudowa na pierwszy rzut oka przypomina iPhone’a i wydaje się być dobrze wykonana. Wewnątrz znajdziemy dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1,5 GHz z aż 2 GB pamięci RAM. Do tego 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o kartę microSD. Smartfon oczywiście potrafi nagrywać filmy w 1080p. Wszystko dzięki 8 Mpix kamerze z diodą LED.

Jak na zdjęciach widać telefon prezentuje się bardzo dobrze. Jeśli plotki okażą się prawdą i rzeczywiście to znajdziemy we wnętrzu najnowszego urządzenia RIMu, to możemy być zadowoleni. Mnie natomiast ciekawi cena. Oby była bardzo konkurencyjna.