Znamy polskie ceny nowych iPhone’ów. Szykujcie „średnią krajową”

Gdzie indziej na świecie cena odgrywa tak kluczowe znaczenie, jak właśnie w kraju nad Wisłą? Polacy „zakochali się” w etykietach z cenami (na ogół bez wzajemności), stąd też tak ciekawym newsem może okazać się dla Was spis cen poszczególnych wersji nowych iPhone’ów. Serwis iClinic już 6 dni po światowym debiucie szykuje polską (nieoficjalną) premierę. Podane niżej ceny mogą być (i prawdopodobnie są) sporo wyższe niż te, które przyjdzie zapłacić w momencie oficjalnego debiutu u operatorów komórkowych. Już 25 września będzie mogli przeznaczyć całą wypłatę (lub nawet kilka wypłat) na nowe iPhone’y. Oto ceny:

iPhone 6 16 GB – 3900 złotych
iPhone 6 64 GB – 4500 złotych
iPhone 6 128 GB – 5100 złotych

iPhone 6 Plus 16 GB – 4400 złotych
iPhone 6 Plus 64 GB – 5100 złotych
iPhone 6 Plus 128 GB – 5700 złotych

Jest drogo. Rzekłbym – nawet bardzo drogo. Przypomnę, że w Europie najtańsza wersja kosztować będzie 699 euro, a zatem co najmniej 500 zł mniej (o cenach na rynku amerykańskim nie wspominając).

No dobra, ale czy właściwie ktokolwiek spodziewał się nieco bardziej przystępnych cen? Ja nie, ale nawet nie ze względu na politykę Apple’a, co raczej magiczne granice naszego kraju, które powodują, że ceny po prostu puchną w oczach. Serie podatków, pośredników, windują ceny nawet do poziomu dwukrotnie przekraczającego ten, który ustalono na rodzimym rynku (w USA w preorderze najtańsza wersja kosztuje już 649 dol., czyli ok. 2100 zł!). Tego jednak nie zmienimy, ale podobnie i zła sława producenta na naszym rynku pozostanie niezmieniona (a nawet jeszcze nadszarpnięta). A szkoda, bo iSprzęt jest naprawdę dobry.

źródło: iclinic