Znamy datę premiery Realme X z wysuwaną kamerką

Koniec tajemnic. Data premiery smartfonu Realme X jest już znana. Pierwszy smartfon należącej do OPPO marki wyposażony w wysuwaną kamerkę zadebiutuje w Chinach już 15 maja. Patrząc na to jak duże zainteresowanie budzi poza Azją, jego debiut w Europie jest kwestią czasu – podobnie jak samej marki Realme.Realme X premieraMarka Realme należąca do OPPO na rynku azjatyckim konkuruje mocno z należącą do Xiaomi marką Redmi, a wkrótce będzie to robiła także na rynkach europejskich, w tym najprawdopodobniej w Polsce.Realme X1 cena specyfikacjaRealme X wyposażony zostanie w ekran AMOLED o przekątnej 6.5-cala, który będzie zwracał uwagę brakiem choćby najmniejszego notcha. Przednia kamerka znajdzie się w centralnie wysuwanym z górnej części ramki module. Będzie to najtańszy smartfon z rozwiązaniem tego rodzaju i… najtańszy ze smartfonów z czytnikiem linii papilarnych umiejscowionym w ekranie. Prognozowana cena to ok. 289 dolarów (ok. 1099 złotych).

Specyfikacja najnowszego smartfonu marki Realme nie jest znana. Jeśli jednak wierzyć plotkom, sprzęt będzie rebrandowanym klonem OPPO Reno Lite. Jeśli to prawda, smartfon korzystał będzie z układu Snapdragon 710, 8 GB RAMu i 128 GB pamięci na dane. Co ciekawe, zdążyliśmy poznać pojemność baterii, która wynosić ma 3680 mAh. Znane są także wymiary – Realme X cechowała będzie obudowa o rozmiarze 161.2 x 76 x 9.4 mm.
Premiera Realme X odbędzie się najpewniej jeszcze w tym kwartale. Nie powiem, przydałaby się ciekawa alternatywa dla urządzeń Xiaomi. Smartfony Redmi zwracały do tej pory uwagę nie tylko niskimi cenami i niezłą specyfikacją, ale także czystym Androidem. Nie każdy lubi nakładkę MIUI od Xiaomi, więc…