Zdjęcia wodoodpornego Sony Xperia Z3 Compact

W Internecie aż roi się od różnych przecieków, plotek i przypuszczeń co do tego jak ma wyglądać i co ma mieć w środku mniejszy odpowiednik także nadchodzącej Xperii Z3. Tym razem do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające Z3 Compact w różnych wersjach kolorystycznych. Jak dotąd wiemy o czterech: białej, czarnej, zielonej i pomarańczowej. Prawdopodobnie to jeszcze nie wszystkie opcje z palety barw, bo trudno przypuszczać, że Sony zrezygnowało z tak często przez nich stosowanego fioletowego koloru.

Widzimy także niewielkie zmiany w samym designie smartfonu w porównaniu do wyglądu poprzednika – Z1 Compact. Telefon jest bardziej prostokątny, jeśli spojrzymy na niego od frontu, ale już jego boki są zaokrąglone, a do tego wykonane z półprzezroczystego materiału. Prawdopodobnie nie jest to szkło, lecz plastik. Za to już tył telefonu wydaje się być pokryty szkłem, tak jak to ma miejscu w najnowszych iPhone’ach od Apple.Jak dotąd o smartfonie Xperia Z3 Compact wiemy, że prawdopodobnie będzie wyposażony w ekran o przekątnej 4,5 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 720p. Ma posiadać w swoim wnętrzu także czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz wraz z 2 GB pamięci RAM. Aparat ma być wyposażony w imponującą matrycę o rozdzielczości 20,7 MPx. Prawdopodobnie będzie działał pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat, ale możemy się spodziewać szybkiej aktualizacji do wersji Android L (5.0).

Wracając do targów IFA, które wystartują już za parę dni w stolicy Niemiec warto powiedzieć o przeciekach wypuszczanych przez Sony na koncie twitterowym. Tym razem Japończycy pokazali obrazek mówiący o dwóch metrach wody. Prawdopodobnie chodzi o fakt, że najnowsze produkty Sony będą w stanie wytrzymać napór wody na głębokości aż dwóch metrów. Odpowiada to standardowi IP68, podczas gdy poprzednie produkty Sony były certyfikowane standardem IP55/58. Oznacza to, że producent nadal chce promować swoje urządzenia poprzez ich wytrzymałość na warunki otoczenia i ciągle chce zwiększać odporność swoich produktów.Możemy także sądzić, że obrazek odnosi się do wszystkich urządzeń, które chce zaprezentować Sony, a nie tylko do smartfona Xperia Z3, który prawie na pewno zostanie pokazany. Oczekujemy, że zobaczymy także mniejszą jego wersję – Z3 Compact, a także tablet Sony Xperia Z3 Tablet Compact, o którym dowiedzieliśmy się za sprawą notatki na oficjalnej stronie producenta. Oczywiście informacja została szybko usunięta. Czekamy niecierpliwie na konferencję Sony!

Źródło: engadget