Zarejestrowano już dwa miliony domen .pl

W sieci codziennie pojawia się mnóstwo nowych stron internetowych, które można liczyć w tysiącach. Jeśli zastanawialiście się ile spośród nich zarejestrowanych jest z polskimi końcówkami (.pl), to dzisiejsza informacja na pewno Was zadowoli. Według najnowszych statystyk, w sieci można znaleźć aż dwa miliony polskich domen. Co ciekawe, jest to więcej niż chociażby w Hiszpanii.

Polska zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem ilości zarejestrowanych domen. Wyprzedzają nas takie kraje, jak Niemcy (14 milionów domen), Wielka Brytania (9 milionów), Holandia i Włochy.

Rejestrując domenę najczęściej wybieramy te z końcówką .pl – jest ich aż 1,35 milionów. Dalsze miejsca podium zajmują: .com.pl – 330 tysięcy oraz waw.pl – 47 tysięcy.
Ciekawostką może być fakt, że w ubiegłym roku w Polsce dziennie rejestrowaliśmy prawie trzy tysiące nazw. Ale nie ma się co dziwić – każda licząca się firma w dzisiejszych czasach musi mieć własną stronę internetową, by została zauważona przez potencjalnych klientów.