Zakupy w Biedronce przez Internet – wkrótce także w Polsce, w niedziele!

Grupa Jeronimo Martins, portugalski właściciel sieci sklepów Biedronka, znanych w Portugalii pod nazwą Pingo Doce, uruchomił specjalną platformę umożliwiającą dokonywania zakupów spożywczych w Internecie. Pod adresem mercadao.pt stworzono wspólnie z Fonte-Online serwis, który pozwala mieszkańcom Lizbony, Matosinhos, Porto i Sintry robić zakupy w sieci, a następnie zamawiać produktu do domu, w tym samym dniu.Biedronka zakupy onlineWkrótce Jeronimo Martins rozszerzy zasięg e-sklepu Biedronki (Pingo Doce) o nowe miasta w rejonie turystycznym Algarve, na południu Portugalii. Firma poinformowała, że do końca roku z usługi e-zakupów będzie można korzystać na terenie całego kraju. Przedstawiciele Jeronimo Martins przekazali także wyborne wieści dla Polaków na łamach dziennika Jornal de Negocios:

„Nasze działania w Portugalii to swojego rodzaju test i punkt wyjścia dla uruchomienia podobnej usługi w Polsce, gdzie funkcjonuje obecnie znacznie więcej naszych sklepów niż w Portugalii. Jeroni Martins musi podjąć decyzję nie „czy”, a „kiedy” podobna platforma zostanie wdrożona w Polsce.”, czytamy.

W obliczu niedzielnego zakazu handlu ruch firmy wydaje się doskonałym posunięciem. E-sklepy w niedzielę zamykane być w końcu nie muszą. Gdyby Biedronka dostarczała zamówione produkty spożywcze także w niedzielę, mogłaby w Polsce mocno podnieść swoje przychody.
Robilibyście zakupy w niedzielę w Biedronce? Czy może jesteście zwolennikiem zakazu handlu w niedzielę, także w sieci i taki ruch uważacie za omijanie prawa?
 
 

Źródło: Jornal de Negocios, Jeronimo Martins