Z internetu korzysta 52,4% Polaków

Internet to tak potężne mediów, że korzysta z niego coraz więcej użytkowników na całym świecie. Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek ilu Polaków z niego korzysta, już spieszę z odpowiedzią. Według ostatnio przeprowadzonych badań NetTrack z internetu korzysta 52,4% wszystkich Polaków.

Pewnie większość z Was stwierdzi, że jest to mały odsetek. Ale spójrzcie na to z innej strony. W Polsce żyje mnóstwo ludzi starszych, urodzonych w czasach, w których można było pomarzyć o telewizorze, nie wspominając już o komputerze czy internecie. Im do szczęścia nie jest potrzebny internet. Podobnie z dziećmi – od noworodków po kilkulatki – również jest ich mnóstwo, a dostępu do komputera i internetu nie mają.

Zostają więc osoby w wieku szkolnym (zaczynając od podstawówki, kończąc na studentach) oraz osoby w wieku kilkudziesięciu lat, które same zdecydowały się zainteresować siecią (a jest takich coraz więcej). Nam, urodzonym w erze internetu, jest zdecydowanie łatwiej przyzwyczaić się do sieci niż osobom, które urodziły się kilkadziesiąt lat wcześniej.

To właśnie między innymi dlatego w Polsce z sieci korzysta nieco ponad połowa ludności. Warto jeszcze wspomnieć, że wynik 52,4% jest i tak o 2,9% wyższy niż rok temu. Z sieci korzysta najwięcej osób w wieku:
– 25 – 39 lat: 39%,
– 15 – 24 lat: 30%,
– 40 – 59 lat: 27%.