YouTube – wybrane filmy z możliwością zmiany ujęcia!

Google postanowiło uczynić krok w tym kierunku i w serwisie YouTube uruchamia możliwość oglądania jednego wydarzenia z kilku kamer jednocześnie.

Na czym polega cały system? Podczas oglądania filmu z boku ekranu pokażą się dostępne inne ujęcia i dzięki temu będziemy mogli przełączać się pomiędzy nimi, aby wszystko dokładnie zobaczyć – z różnych perspektyw. Początkowo opcja ta ma by dostępna podczas transmisji i nagrań z dużych imprez, bo to one są idealnymi kandydatami do zastosowania tej nowej opcji.
Jeden test z wykorzystaniem nowego rozwiązania Google ma już za sobą. Było to podczas koncertu piosenkarki Madylin Bailey, która wystąpiła na organizowanym przez Google YouTube Music Night. Występ filmowano czterema kamerami jednocześnie i efekty ich zastosowania możecie zobaczyćtutaj.

Nowy system Google niesie ze sobą wiele nowych możliwości dla twórców publikujących swoje materiały w serwisie YouTube. Już teraz można się zgłaszać do testów nowego rozwiązania wypełniając formularz podtym linkiem. Zapewne od nich będzie zależało to, kiedy ta funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich, bo obecnie nie znamy żadnej konkretnej daty. Google obiecuje, że stale będzie poprawiało błędy związane z funkcjonowanie paru ujęć na raz. Jeśli więc jesteś „YouTuberem” i chcesz rozwijać działanie serwisu gorąco zachęcamy do udziału w testach!

Źródło: neowin