YouTube usunął ponad 150 tysięcy filmów w ramach walki z treściami pedofilskimi

YouTube podjął się szeroko zakrojonych działań na wieść o tym, że pod filmami dla dzieci publikowanymi w serwisie pojawia się mnóstwo komentarzy o przekazie pedofilskim czy po prostu niebezpiecznym. Teraz pojawiła się informacja, iż w ramach tych działań usunięto aż 150 tysięcy filmów, pod którymi znalazły się takie komentarze, a poza tym wyłączono możliwość komentowania ponad 665 tysięcy klipów. To nie wszystko, bowiem usunięto również konta kilkuset użytkowników stojących za tymi komentarzami.
Tego ruchu YouTube podjął się zaraz po tym, jak rozprawił się z filmami, które podszywały się pod materiały dla dzieci. Od teraz serwis obiecuje, że będzie jeszcze ściślej egzekwował swoje zasady, które dotyczą treści filmów i komentarzy pod nimi umieszczanych.
Podobnie jak w przypadku filmów szerzących nienawiść, takie działania jak usuwanie materiałów i zaostrzanie polityki są mile widziane, ale nieco spóźnione. Szkody już zostały wyrządzone, a niektórzy reklamodawcy już się ze współpracy z serwisem wycofali. Miejmy nadzieję, że w przyszłości YouTube będzie podejmował się walki z nieodpowiednimi treściami znacznie szybciej.YouTubePoniżej znajdziecie oświadczenie serwisu w sprawie dotyczącej komentarzy niebezpiecznych dla dzieci:
„W zeszłym tygodniu zaczęliśmy surowiej egzekwować nasze zasady, aby zlikwidować konta użytkowników umieszczających pod filmami z udziałem nieletnich komentarze o przekazie nieodpowiednim dla dzieci. W rezultacie, usunęliśmy setki kont i ponad 150 tysięcy filmów z naszej platformy. Wyłączyliśmy również możliwość komentowania ponad 625 tysięcy materiałów, które stały się celem pedofilów. Ostatecznie, pozbyliśmy się reklam z prawie 2 milionów filmów i ponad 50 tysięcy kanałów, które udawały, że prezentują treści przyjazne rodzinom.”

Źródło:VICE News