YouTube dla szkół

Serwis YouTube, oprócz muzyki, trailerów czy zabawnych filmów, ma do zoferowania także szereg treści o walorach edukacyjnych. Zdając sobie sprawę z faktu, że są one zwykle głęboko ukryte pod pokładami setek tysięcy innych filmów, które raczej odciągają nas od nauki niż do niej zachęcają, firma Google, która jest właścicielem YouTube, postanowiła uruchomić specjalną usługę noszącą nazwę YouTube for Schools.
YouTube for Schools jest swego rodzaju filtrem, który może zostać uruchomiony przez administratora w dowolnej chwili, aby umożliwić uczniom, studentom, nauczycielom oraz wykładowcom dostęp jedynie do treści edukacyjnych. Oznacza to, że będą oni mogli oglądać filmy na kanałach ponad 600 partnerów edukacyjnych serwisu. Co więcej, YouTube przygotował także ponad 300 playlist pogrupowanych nie tylko ze względu na zagadnienia z różnych dziedzin wiedzy, ale także poziom, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele nie będą mieli problemu ze znalezieniem interesujących ich treści.
Nowoczesne szkoły, a także uczący się w nich uczniowie i pracujący nauczyciele, na pewno wiele zyskają, jeżeli zdecydują się na zastosowanie tego rozwiązania. Znudzeni uczniowie na pewno zaczną wykazywać więcej zainteresowania w trakcie lekcji. Ciekaw jestem czy z usługi będą mogli z czasem korzystać także użytkownicy indywidualni? Poniżej możecie obejrzeć krótki film reklamujący YouTube for Schools.

Źródło: YouTube, ubergizmo