YotaPhone – smartfon z dwoma ekranami w sprzedaży już w grudniu!

Koncepcja YotaPhone’a, smartfona z dwoma ekranami (przednim LCD, tylnym E-Ink), znana była internautom od kilku dobrych miesięcy. Pierwsze prezentacje rosyjskiego producenta dość mocno wskazywały jednak, że premiera, o ile w ogóle nadejdzie, będzie mocno oddalona w czasie, a nad YotaPhonem trzeba jeszcze popracować. Najwyraźniej to właśnie uczyniono, bo właśnie dowiedzieliśmy się, że jeden z najciekawszych smartfonów ostatnich miesięcy będzie miał swój debiut już w grudniu tego roku.
YotaPhone, jakiego mieliśmy okazję zobaczyć na targach MWC 2013, pod względem specyfikacji technicznej nie zmienił się (a przynajmniej na ten temat nie wypowiedzieli się jego twórcy). W każdym razie możemy zakładać, że smarton pracuje w oparciu o dwurdzeniowy procesor Qualcomm (1,7 GHz), 2 GB RAM-u i Androida 4.2 Jelly Bean. Do tego nad całością czuwa bateria o pojemności 1800 mAh, a ekran LCD oferuje przekątną rzędu 4.3″ i rozdzielczość 1280 x 720 pikseli.

Parametry być może nie są szczególnie górnolotne (a przynajmniej zważywszy na obecne standardy), ale trzeba pamiętać, że YotaPhone oferuje też to, czego żaden inny model nie jest zapewnia – chodzi o możliwość przeglądania treści na ekranie typu E-Ink. Zda on egzamin nie tylko w trakcie czytania książek, ale i przeglądania artykułów na stronach internetowych lub wyświetlanych za pośrednictwem aplikacji sczytującej kanały RSS. Nie wiem jak Wy, ale ja w naprawdę sporej części zastosowań mojego smartfona dopatrywałbym się korzyści zamiany ekranu LCD na E-Ink.
Na tę chwilę nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wyczekiwanie konkretnych informacji dot. daty premiery, ale też ceny. W marcu mówiło się o progu 500 euro.

źródło: android authority