Yahoo przejmuje start-up OnTheAir

W ostatnim czasie nową metodą na rozwój przedsiębiorstw jest przejmowanie mniejszych, nowo powstałych firm. Niedawno grupa Google nabyła start-up o nazwie BufferBox, który zarządzał siecią skrytek do przechowywania przesyłek. Yahoo, czyli jeden z największych portali internetowych również zdecydował się na taki krok i kupił start-up OnTheAir (OTA).
Jest to mała firma, która specjalizuje się w transmisji video czatów oraz wywiadów dla internetowych odbiorców.
Szczegóły dotyczące transakcji nie zostały ujawnione. Jednak OnTheAir oficjalnie ogłosiło na swojej stronie internetowej, że Yahoo kupiło firmę. Natomiast władze firmy z siedzibą w Kalifornii potwierdziły, że do załogi internetowego giganta ma dołączyć 5 członków młodej firmy.

Adam Cahan wiceprezes Yahoo do spraw nowych produktów i technologii podsumował sytuację: ”Zatrudnianie najbardziej utalentowanych inżynierów i specjalistów do spraw innowacyjnych produktów to priorytet dla firmy i wielki krok naprzód”.

OTA wydało również komunikat: ”Marzymy o stworzeniu produktu powszechnie wykorzystywanego na co dzień. Ta idea pochłonęła w pełni naszych specjalistów. Jesteśmy bardzo podekscytowani wstąpieniem w szeregi Yahoo, ponieważ tam każdy jest zaangażowany w tworzenie usług wykorzystywanych w codziennym życiu”.

Wszystkie wielkie firmy nieustannie stawiają na rozwój. Jednak współpraca z mniejszymi przedsiębiorstwami jest znacznie bardziej owocna niż doprowadzanie do ich upadku. Przejęcie start-upów otwiera przed kompaniami jeszcze większe możliwości i sprawia, że są bardziej konkurencyjne.

Źródło: timesofindia