#xiaomilepsze według 7.5% Polaków – taki udział w rynku mają smartfony Xiaomi

W lipcu firma ABC Data informowała, że smartfony Xiaomi mają 8-10% udziału w polskim rynku smartfonów. Z najnowszego komunikatu, towarzyszącego komunikatowi o wynikom finansowym firmy, płynie informacja o 60% wzroście sprzedaży w III kwartale, względem II kwartału i… 7.5-procentowym udziale w polskim rynku.
„Smartfony Xiaomi zdobywają coraz większe udziały w rynku, zarówno w Polsce jak i regionie CEE. Zgodnie z danymi GfK udział smartfonów marki Xiaomi w rynku retail w Polsce wynosi już 7,5%, a na całym rynku litewskim aż 7,1%. To najlepiej dowodzi, że ABC Data, jako pierwszy oficjalny dystrybutor tej marki w Unii Europejskiej, jest wyjątkowo cennym partnerem biznesowym”, powiedział Andrzej Kuźniak, wiceprezes ABC Data.
Najpopularniejsze smartfony marki Xiaomi można kupić z polskiej dystrybucji, z gwarancją w Polsce:

Xiaomi Redmi 4A – ok. 599 złotych
Xiaomi Redmi 3S – ok. 699 złotych
Xiaomi Redmi 4X – ok. 589 złotych
Xiaomi Mi Max – ok. 1099 złotych
Xiaomi Redmi Note 4 – ok. 1099 złotych
Xiaomi Mi 5 – ok. 1549 złotych
Xiaomi Note 2 – ok. 1999 złotych
Xiaomi Mi 6 – ok. 1999 złotych

14 listopada, zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, odbyło się wydarzenie, na którym podano datę debiutu nowych urządzeń marki Xiaomi w Polsce. Już w grudniu pojawi się u nas Xiaomi Mi Mix 2 w naprawdę niezłej cenie, a także kilka innych popularnych gadżetów chińskiej marki.
Smartfon Xiaomi Mi Mix 2 6/64 – w cenie 2199 złotych (!) Hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter – w cenie 1799 złotych Kamerka sportowa Mi Action Camera 4K – w cenie 599 złotych Inteligentna lampka Mi Bedside Lamp – w cenie 199 złotychMi Bedside Lamp Xiaomi Mi Air Purifier 2 – w cenie 869 złotych (dostępny w Polsce od jakiegoś czasu) Aż trzy z pięciu wyżej wymienionych sprzętów zdołaliśmy już dla Was przetestować i z naszych recenzji dowiecie się, czy warto wyczekiwać ich polskiej premiery. A z resztą, nie będę trzymał Was w niepewności: warto. Polecamy zwłaszcza wykazać zainteresowanie smartfonem Xiaomi Mi Mix 2 oraz hulajnogą Mi Electric Scooter. Recenzje przeczytacie poniżej:

Xiaomi Mi Mix 2 – recenzja następcy smartfona, który rozpoczął szał na 18:9

Recenzja hulajnogi elektrycznej Xiaomi Mijia M365 Scooter

Xiaomi Mi Air Purifier 2 – recenzja jednego z najtańszych oczyszczaczy powietrza

 
 

Źródło: ABC Data, inf. własna