Xiaomi wchodzi na rynek rowerowy z inteligentnym QiCycle

Firma Xiaomi wchodzi na nowy rynek, związany z branżą rowerową. Znany już chiński producent urządzeń elektronicznych postanowił spróbować swoich sił tworząc pojazdy, z  którymi wcześniej nie miał zbyt wiele wspólnego – Xiaomi będzie bowiem sprzedawać inteligentne rowery. Na razie w ofercie znajdzie się tylko jeden model, jednak z pewnością z biegiem czasu będzie się ich pojawiać coraz więcej.
Jak doszło do tego ważnego rozszerzenia horyzontów? Firma Xiaomi niedawno zainwestowała sporą sumę pieniędzy w  chińskiego producenta IRiding, który niedługo w swojej ofercie umieści inteligentny rower o nazwie QiCycle. Produkt ten będzie sprzedawany jednak tylko poprzez sklep internetowy firmy Xiaomi.
Czy tak naprawdę jest jednak ten inteligentny rower tworzony m.in. przez Xiaomi? QiCycle wyróżnia przede wszystkim ogromna liczba wszelkiego rodzaju sensorów, które monitorują jazdę. Rama roweru została wykonana z włókna węglowego, dzięki czemu całość ma ważyć zaledwie 7 kilogramów. Pojazd będzie można także w łatwy sposób połączyć ze smartfonem. Największym minusem QiCycle będzie jednak w pewnością jego cena – ta ma wynieść aż 3000 dolarów (ok. 11500 złotych)! Jest to kwota znacznie wyższa od tych, jakie trzeba zapłacić za wciąż nieliczne konkurencyjne inteligentne rowery. Właśnie z tego powodu debiut na rynku rowerów może być nieudany, choć nie warto w tej chwili prorokować.
Według kolejnych informacji, Xiaomi pracuje także nad kolejnym rowerem, którego cena ma być już znacznie mniejsza, jak na stad rady te firmy przystało. Wyposażony w okrojoną liczbę czujników rower ma być dostępny w cenie od 450 do 550 dolarów. Na razie jednak nie wiemy nic więcej na jego temat, no może poza informacją, że dzięki specjalnym certyfikatom może się on ukazać w oficjalnej sprzedaży także w Europie. Podobnie sprawa ma wyglądać w przypadku QiCycle, a to bardzo cieszy.
Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że to wciąż nieoficjalne informacje. Jak twierdzi jednak źródło Wall Street Journal, prezentacja nowego przedmiotu w ofercie ma się odbyć już niedługo. Jak myślicie, czy Xiaomi będzie w stanie zwojować także tę branżę?

Źródło:SlashGear,WSJ