Xiaomi prezentuje dwustronnie składanego smartfona

Oczywistym było, że na fali medialnego szumu, kreowanego wkoło składanych smartfonów, jedynie kwestią czasu będzie prezentacja kolejnych modeli tychże urządzeń. Producentem, który nie mógł sobie pozwolić, by zostać w tyle jest Xiaomi, które właśnie opublikowało krótkie nagranie ze swoim najnowszym urządzeniem.
Wideo przedstawiające składany smartfon Xiaomi pojawiło się na facebookowym profilu jednego z dyrektorów firmy, Donovana Sunga. Nagranie pokazuje, że chiński producent do tematu poszedł nieco inaczej, niż konkurencja i przygotował urządzenie składane podwójnie. Ekran składany jest na trzy części, z czego dwie boczne składają się do tyłu – zobaczcie sami:

Złożona do tyłu część ekranu pozostaje aktywna, podobnie jak w smartfonie Royole FlexPai, prezentowanym na CES 2019. Xiaomi poinformowało już jednak, że to tylko cecha prototypu i ekran złożony do tyłu w wersji sklepowej będzie wyłączony. Jest to chyba najlepsze z możliwych rozwiązań, o którym nie pomyślała firma Royole. Osoby obcujące z tym smartfonem na targach CES krytykowały urządzenie za to, że na tylnym ekranie stanowczo zbyt łatwo jest aktywować przypadkiem aplikacje i funkcje oprogramowania.
Xiaomi informuje, że jeśli smartfon spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony konsumentów, to firma stworzy jego limitowany nakład. Przy okazji producent prosi internautów o pomysły na nazwę dla swojego składanego urządzenia.
Czy tylko mi się wydaje, że składany smartfon firma Xiaomi tworzy jedynie „z musu” oraz na potrzeby PRu i, podobnie jak ja, nie widzi sensu w tego rodzaju urządzeniach?