Xiaomi Mi Mix 2 zapowiada się ekscytująco! Oto nowe szczegóły

CEO firmy Xiaomi, Lei Jun, po raz kolejny obdarował nas garścią szczegółów na temat chyba najciekawszego ze smartfonów z oferty Xiaomi. Następca Xiaomi Mi Mixa, który zaskoczył świat swoim pięknym, niemal bezramkowym ekranem, zapowiada się na urządzenie pod każdym względem bardziej dopracowane, wydajniejsze i… jeszcze piękniejsze!
Xiaomi Mi Mix 2 korzystał będzie z procesora Qualcomm Snapdragon 835, co nie powinno być dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Miłą niespodzianką są natomiast potwierdzone przez Juna proporcje ekranu nowego urządzenia, które, zgodnie z obowiązującą modą, wynosiły będą 18:9! Wyświetlacz Xiaomi Mi Mix 2 ma zajmować aż 93% powierzchni przedniego panelu, co będzie wynikiem rekordowym w świecie smartfonów.Xiaomi Mi Mix 2A w takim pudełku Xiaomi Mi Mix 2 trafi do nabywców:Xiaomi Mi Mix 2Data debiutu Xiaomi Mi Mix 2 została wyznaczona już na 11 dzień września. To już za 6 dni! Nie wiem jak Wy, ale ja się nie mogę już doczekać. Wierzę, że podobnie jak pierwszy Mi Mix, nowość zachwyci czymś cały świat.
xiaomi mi mix 2 premieraCo jeszcze wiemy o nowym, niemal bezramkowym smartfonie Xiaomi?
Na Facebookowym profilu marki Starck, której właścicielem jest członek zespołu projektowego Xiaomi – Philippe Starck, odpowiedzialny za design nowego Xiaomi Mi Mix 2, pojawił się jakiś czas temu ciekawy materiał. Blisko 40-sekundowy filmik prezentuje rzeczonego smartfona w pełnej krasie. Adnotacja mówi wprawdzie, że jest to projekt koncepcyjny, jednak ten jest zbieżny z renderami, które mieliśmy okazję oglądać wcześniej. Pewnym jest to, że o nawet jeśli nie jest to ostateczny wygląd urządzenia, to Mi Mix 2 będzie na pewno bardzo podobny do tego, co wszyscy możemy zobaczyć.

Chińskie media informują o cenach nowego smartfonu, którego największym z atutów ma być ekran. Cena Xiaomi Mi Mix 2 w wersji z 6 GB RAM i 128 GB pamięci na dane wynosić ma 3999 juanów, czyli ok. 600 dolarów. Łatwo policzyć, że daje to około 2200 złotych przed doliczeniem 23% VAT. Wariant droższy, z 8 GB RAMu i 256 GB miejsca na dane kosztował będzie 4999 juanów, czyli ok. 750 dolarów (ok. 2740 złotych). Drogo?
Wydaje się, że Xiaomi Mi Mix 2 bedzie miał wszystko, co potrzebne jest do tego, by osiągnął komercyjny sukces. Świetna specyfikacja sprzętowa w parze z modnym ostatnio w świecie mobilnym „bezramkowym” wyświetlaczem (najpewniej w proporcjach 18:9), wydają się skazywać nowego smartfona Xiaomi na powodzenie. Jakiś czas temu w sieci ukazał się podobny do najnowszego render jednego z prototypów nadchodzącego urządzenia.Xiaomi Mi Mix 2 prototypŁadny? Oczywiście podstawowym pytaniem jest to, jak bardzo Xiaomi „namieszało” przy renderze, aby zamaskować ewentualnie występujące na krawędziach ramki wyświetlacza (o ile render faktycznie przedstawia jeden z prototypów).
Xiaomi Mi Mix 2 nie ma widocznego z przodu głośnika. Urządzenie zamiast tego ma wykorzystywać głośnik piezoelektryczny, umieszczony pod wyświetlaczem, czyli podobne rozwiązanie, jakie zastosowano w Xiaomi Mi Mix.
Xiaomi Mi Mix 2 ma wykorzystywać ekran AMOLED, a o jego wydajność zadba układ Snapdragon 835 i 6 GB pamięci RAM. Premiery smartfonu powinniśmy spodziewać się w połowie września.
 

Źródło: inf. własna, Xiaomi, Facebook