Xbox One w dniu premiery tylko w 13 krajach

Podczas targów E3 Microsoft zapowiedział, że Xbox One w dniu premiery pojawi się w dwudziestu jeden krajach. Teraz producent informuje, że konsola zawita jedynie do trzynastu krajów. Będą to Australia, Austria, Brazylia, Kanada, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Meksyk, Hiszpania, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Nowa Zelandia.

Jeżeli chodzi natomiast o pozostałych osiem krajów, czyli Belgię, Danię, Finlandię, Holandię, Norwegię, Rosję, Szwecję i Szwajcarię, to nowy Xbox pojawi się w nich dopiero w 2014 roku. Dokładna data nie jest znana, ale Microsoft zapewnia, że nastąpi to najszybciej jak to tylko możliwe.

„Mimo że chcielibyśmy, żeby Xbox One zadebiutował jednocześnie na wszystkich tych rynkach, to istnieje wiele czynników mających wpływ na datę premiery w danym kraju. Są to między innymi tłumaczenie menu, implementacja dodatkowego głosu i języków, a także znalezienie współpracowników tworzących aplikacje i dopasowane do danego rynku treści”.

Dla Polaków informacja ta nie jest tak istotna, ponieważ od dawna wiadomym było, że Xbox One zadebiutuje w naszym kraju nieco później, przypuszczalnie (choć nie jest to jeszcze pewne) w tym samym czasie, co w krajach, które zostały wyłączone z listopadowej premiery.

Źródło: Xbox Wire