Xbox One otrzyma emulator gier z Xboksa 360?

Na konferencji deweloperskiej Microsoftu BUILD 2014 podczas sesji prowadzonej przez Franka Savage’a przez jednego ze słuchaczy poruszona została kwestia emulatora, umożliwiającego granie w tytuły przeznaczone dla Xboksa 360 na Xboksie One.

Widz: Czy macie w planach emulator Xboksa 360 dla Xboksa One? Frank Savage: Mamy, niestety nie przedyskutowaliśmy jeszcze sprawy dogłębnie. Okazuje się, że trudno emulować rzeczy z [architektury] PowerPC na [architekturę] x86. Nie mamy nic do ogłoszenia, ale sam chciałbym to zobaczyć”.

Lakoniczna odpowiedź nie pozwala na formułowanie daleko idących wniosków. Nie wiadomo czy emulator Xboksa 360, jeżeli w ogóle powstanie, pozwoli odpalać na najnowszej konsoli Microsoftu posiadane płyty ze starszymi grami, czy konieczne będzie pobranie wersji cyfrowych.

Sony umożliwi posiadaczom PlayStation 4 granie w tytuły przeznaczone dla PlayStation 3 za pośrednictwem usługi streamingowej PlayStation Now, która na razie znajduje się w fazie testów beta. W Stanach Zjednoczonych wystartuje już latem. Europejczycy będą musieli poczekać do przyszłego roku.

Jeżeli Microsoft nie chce znów ustąpić pola Sony, musi znaleźć odpowiedź na PlayStation Now. Im szybciej, tym lepiej.

Źródło: Kotaku