Wynalazca Oculus Rift pozwany za używanie poufnych danych

Total Recall Technologies, firma założona na Hawajach oskarża Luckey’a o naruszenie sekretnie podpisanego porozumienia, które podpisał jako były pracownik tejże firmy. Zgodnie z aktami sądowymi, został zatrudniony około 4 lata temu w celu zaprojektowania swego rodzaju ekranu montowanego na głowie. Hawajska korporacja twierdzi, że był on wtajemniczony we wszystkie badania firmy, które wykorzystał potem na swój własny projekt na Kickstarterze, Oculus Rift.
Akt oskarżenia, podany do sądu w Kaliforni mówi, że korporacja określa czyn Luckeya jako zerwanie kontraktu i złe wykorzystanie oraz zamianę intelektualnej i personalnej własności Total Recall Technologies.
Jak wspomniano wcześniej, nie jest to pierwszy raz, kiedy Luckey i jego firma są pozwani do sądu. Poprzedni proces wytoczony przez firmę ZeniMax został przez Luckey’a wygrany, a ZeniMax zostało obciążone karą 2 miliardów dolarów. Obecny proces nie określa konkretnej sumy pieniędzy, ale Oculus VR Inc również liczą na spore odszkodowanie.

Źródło: engadget.com