Wyciekły zdjęcia najnowszej Nokii Lumii

Zgodnie z plotkami, Microsoft ma zamiar wypuścić nową Lumię 950 jeszcze w tym roku, wraz z Lumią 950 XL. Mniejsza ma być wyposażona w ekran o rozmiarach 5,2 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i obsługiwać dwie karty SIM. W większej rozdzielczość pozostanie taka sama, a przekątna wyświetlacza będzie wynosić 5,7 cala. System operacyjny telefonu to Windows 10 Mobile.
Zdjęcia pojawiły się w serwisie WPXAP, a nieoficjalne źródła w Microsofcie potwierdziły ich autentyczność. Jak wiele prototypów, telefon znajduje się w ochronnym etui. Z tego powodu ostateczna wersja może wyglądać nieco inaczej. Wydaje się że smartfon będzie wyposażony w aparat PureView o rozdzielczości 20 megapikseli z potrójną lampą LED. Za jego pomocą będzie możliwe nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p z prędkością 90 klatek na sekundę. Drugi aparat ma posiadać rozdzielczość 5 megapikseli.
Zgodnie z Windows Central, nowa Lumia 950 będzie napędzana przez 6-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808, Lumia 950 XL w 8-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 810. W większym modelu znajdzie się także pojemniejszy akumulator – 3300 mAh zamiast baterii 3000 mAh zamontowanej w Lumii 950. Obydwa mają zawierać 3GB pamięci RAM i 32 GB przestrzeni na dane. Specyfikację uzupełnia gniazdo USB typu C.
Prototyp nowej Lumii
Chociaż czekanie Microsoftu na premierę Windowsa 10, przed uruchomieniem sprzedaży nowych modeli Nokii miało sens, interesujące jest, czy nowy system operacyjny przyciągnie dużą liczbę konsumentów, którzy wyrażą chęć zakupu telefonu.
Nowe modele Lumii, najprawdopodobniej z logiem Microsoftu, mają zostać pokazane na specjalnej prezentacji w Nowym Yorku, która odbędzie się w październiku.

Źródło: engadget.com