Wyciekła specyfikacja i zdjęcia HTC Desire 200

Do sieci wyciekła właśnie specyfikacja smartfona HTC Desire 200. Urządzenie już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl model Desire C, który zadebiutował w roku ubiegłym. Jak nietrudno się jednak domyślić, HTC Desire 200 będzie od niego nieco lepszy.

Smartfon wyposażony został w 3,5-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 480 x 320 pikseli. Sercem słuchawki jest jednordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1 GHz. Niestety, na chwilę obecną nie wiemy kto odpowiedzialny jest za jego wyprodukowanie.

HTC Desire 200 posiada 512 MB RAM-u i 4 GB pamięci wewnętrznej. Na szczęście, smartfon wyposażony został także w wbudowany czytnik kart microSD, który pozwoli na zwiększenie jego bazowej pojemności. Słuchawka wyposażona została także w baterię o pojemności 1400 mAh i głośniki HTC Beats Audio.

Smartfon ma działać pod kontrolą Androida 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Nie wydaje się, żeby w drodze znajdowała się jakakolwiek aktualizacja, ponieważ HTC już jakiś czas temu zapowiedziało, że słuchawki z 512 MB RAM-u nie będą aktualizowane do nowszych niż ICS wersji systemu. Niewykluczone jednak, że producent zmieni zdanie.

Jak nietrudno się domyślić, HTC Desire 200 powstał z myślą o najniższym segmencie cenowym. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak ile smartfon będzie kosztował, ani też kiedy dokładnie zadebiutuje na rynku.

Źródło: Giodidiong via GSM Arena