Wyciekł benchmark nowego smartfona HP

Nie dalej jak wczoraj pisałem o wywiadzie, jaki Meg Whitman, CEO HP, udzieliła dla Fox Business. Wynikało z niego, że firma planuje powrócić na rynek smartfonów, nawet pomimo licznych potknięć (m.in. wykupienie Palm za 1.2 mln dol., które z czasem okazało się wielką klapą). Z ust Meg Whitman padły jednak jedynie nieskonkretyzowane zapowiedzi odnośnie nowego urządzenia.
Niedługo musieliśmy czekać na nowe doniesienia. Dziś do sieci wyciekł benchmark, który jasno wskazuje, że prace są na dość zaawansowanym etapie.
Bender – taką nazwę nosić będzie nowa słuchawka Hewlett Packard (powyższe zdjęcie przedstawia inny model). Ta może jednak ulec zmianie. Istotniejszy jest zatem fakt, że urządzenie pracować będzie w oparciu o system od Google’a w wersji 4.0.4., co może być drobnym zaskoczeniem. Bardziej niż Androida, na pokładzie Bendera spodziewałbym się Windows Phone’a.
Serwis SlashGear opublikował listę parametrów opisaną za pomocą testu GLBenchark, z której dowiadujemy się, że nowy smartfon pracować będzie w oparciu o dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 (1.5 GHz), a ekran oferować będzie dość nietypową rozdzielczość – 1366 x 720 pikseli.
A oto obiecane rezultaty benchmarka:

I ciąg dalszy:
Na więcej szczegółów musimy na razie poczekać. O sprawie będziemy Was informować na bieżąco. Odnoszę bowiem wrażenie, że producent tym razem przyszykuje coś naprawdę interesującego.

Źródło: SlashGear