Wszystkie dodatkowe mapy i postacie w Overwatch będą darmowe

Blizzard opublikował wideo, w którym Jeff Kaplan – reżyser gry Overwatch omawia najważniejsze kwestie związane tytułem. Pierwsza dotyczy dodatkowej treści oraz tego, w jaki sposób zostanie dostarczona. Jak się okazuje, przyszłe mapy i postacie będą udostępniane za darmo. Wiadomość ta z pewnością ucieszy wielu graczy.
Druga informacja dotyczy opcji wyłączania, a także regulowania głośności domyślnej muzyki podczas rozgrywki. Wygląda na to, że twórcy posłuchali osób, którzy pragną posłuchać innych utworów w trakcie meczy, bowiem już wkrótce pojawi się taka możliwość, a także funkcja znana z innych tytułów Blizzarda, czyli „Odtwarzaj w tle” polegająca na odtwarzaniu dźwięku gry nawet, gdy jej okno nie jest aktywne.
Poza tym, twórcy zamierzają wprowadzić do Overwatcha tak zwany „kill feed”, czyli funkcję, która będzie dokładnie i na bieżąco informowała graczy o żywych i martwych postaciach. Blizzard pracuje także między innymi nad balansem systemu kart, które można zdobyć po danej rozgrywce,

Overwatch pojawi się na rynku wiosną przyszłego roku – na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Oprócz wersji standardowej, która kosztuje 39,99 euro, istnieje możliwość zamówienia edycji kolekcjonerskiej Origins Edition oferującej 5 skórek bohaterów oraz dodatki cyfrowe do innych gier Blizzarda, której cena wynosi 59,99 euro
Obecnie trwają pierwsze beta testy gry, które zakończą się już 10 grudnia. W styczniu tytuł przejdzie kolejną fazę testów.