WRC 6 już w sprzedaży – Rajdowe Mistrzostwa Świata w nowej odsłonie dla graczy

Gra WRC 6 stworzona przez studio Kylotonn Games obejmuje wszystkie klasy rajdów – WRC, WRC 2 oraz WRC Junior. Polscy pasjonaci rajdowych emocji odnajdą w niej dwie ekipy jeżdżące w naszych barwach – Hubert Ptaszek/Maciej Szczepanik (WRC 2) oraz Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur (Junior WRC). Polskim akcentem jest także obecność w grze Rajdu Polski, w tym Super Odcinka Specjalnego na 15-hektarowym torze w Mikołajkach.

WRC 6 porzuca konsole starej generacji. Twórcy skupili się na dopracowaniu i doskonaleniu gry na wiodących platformach – PC, PS4 i Xbox One. Stałym konsultantem przy tworzeniu i ulepszaniu gry jest Sebastian Chardonnet, mistrz świata Junior WRC z 2013 roku. Dysponując większą mocą sprzętu, Kylotonn Games – oprócz wyraźnego ulepszenia grafiki i efektów – mogło po raz pierwszy w historii serii udostępnić możliwość gry w dwie osoby na podzielonym ekranie. Rajdowe emocje można będzie przeżywać teraz ramię w ramię z drugim kierowcą. WRC 6 to także usprawniony silnik fizyczny zapewniający bardziej realistyczne zachowanie aut. Dachowanie auta nie będzie już kończyć się automatycznym „resetem” rajdu. Nowościami w rozgrywce, które również ucieszą graczy, są cztery nowe kamery oraz usprawniony system notatek w trybie podstawowym lub zaawansowanym, zapewniający lepszą komunikację trasy przez pilota.WRC 6Tegoroczna edycja gry WRC to także dalszy rozwój dostępnych tras. Po raz pierwszy gracze wezmą udział w Rajdzie Chin, najnowszym na liście 14 dostępnych rajdów. Twórcy oddają do dyspozycji fanów łącznie ponad 450 kilometrów wirtualnych tras, w tym 68 Odcinków Specjalnych i 11 Super Odcinków Specjalnych oddanych w skali 1:1. Wszystkie Odcinki Specjalne przemodelowano, przedłużono i zwiększono ich realizm, co przełoży się na jeszcze większe wyzwanie stawiane przed kierowcami. Dodatkową warstwę rozgrywki zapewni rozbudowany tryb kariery, który uwzględni między innymi możliwość negocjowania kontraktów, oraz testowania samochodów przed rozpoczęciem rajdu.
Premiera gry oznacza również rozpoczęcie nowego sezonu e-sportowej rywalizacji. Już po raz drugi gracze z całego świata zmierzą się na OS-ach próbując uzyskać rekordowy czas w trybie eSports WRC.
 

Źródło: Techland